حرفه اي ترين مقالات سئو حرفه اي ترين مقالات سئو .

حرفه اي ترين مقالات سئو

بردكرامب (Breadcrumb) چيست؟


از آن‌جا كه بردكرامب سلسله مراتب صفحه هاي وبسايت را معين كرده  سئو سايت و در مجموع صفحه ها وبسايت لينك و پيوند‌هاي داخلي به صفحه ها مهم ساخت‌و‌ساز مي‌نمايد، براين اساس به توليد يك معماري درست در وب سايت و دوري از ساخت صفحه ها orphgan ياري خواهد كرد.
درين مقاله با طريق توليد بردكرامب در تارنما و اثرات آن در seo وبسايت آشنا خواهيد شد.

بردكرامب (Breadcrumb) نشانگر صفحه هاي يا اين كه مسير راهنما
بردكرامب در لغت در معناي خرده نان ميباشد. هنگامي شما در سايتتان از بردكرامب به كار گيري ميكنيد در واقع از شيت مهم تا بقيه صفحه ها سايتتان خرده نان مي‌ريزيد تا كاربراني كه از كاغذ حاصل جستجوي گوگل به يكي صفحه ها داخلي سايتتان وارد مي گردند، مسير وصال به كاغذ اساسي را بيابند و بدانند دقيقاً در كجاي تارنما شما قرار دارا هستند. موفقيت كرام يك مسير راهنما براي يوزرها و موتورهاي كاوش ميباشد تا بتوانند ساختار گوناگون صفحه هاي وبسايت شما‌را شناسايي نمايند و به راحتي ميان صفحه ها تكان نمايند.
از جمله در حالتي‌كه مخاطب در بالاي برگه بردكرامبي مانند پايين مشاهده نمايد متوجه شود ورقه كنوني پايين دسته توليدها آرايشي بهداشتي و توليدات منحصر به فرد بانوان واقع شده‌است.

ورقه ابتدا > توليدها منحصربه‌فرد بانوان > توليدات آرايشي بهداشتي > پد آرايشي

در حيث داشته باشيد كه به كارگيري از موفقيت كرام، نرخ پريدن تارنما شما‌را كاهش مي دهد و سبب مي‌گردد كه يوزرها مقطع بيشتري را در تارنما شما سپري نمايند. ضمن اينكه با معمولي‌خيس كردن دسترسي يوزرها به صفحه ها متعدد، قادر است به ارتقا فروش و نرخ تبديل استفاده كننده به خريدار در وب سايت ياري دهد.چرا مي بايست از بردكرامب در تارنما به كارگيري كنيم؟
بردكرامب علاوه بر اينكه در بهينه سازي تارنما مؤثر ميباشد از لحاظ تجربه كاربري نيز به يوزرها در فهم و شعور بهتر از سلسله مراتب صفحه هاي تارنما و شرايط كنوني‌شان در وبسايت ياري مي‌نمايد.
به علاوه بردكرامب پيوند‌هاي دسته بندي صفحه هاي وب سايت را در مشت يوزرها قرار ميدهد و در فيض استفاده كننده ميتواند با كليك بر روي يك دسته بندي مربوط به مال به توليد ها شبيه بيشتر دست پيدا نمايد.
از جمله در شرايطي كه به بردكرامبي كه در صدر اشاره شد دقت فرماييد، مخاطب وارد كاغذ پد آرايشي شده‌است. اين استفاده كننده قادر است با كليك بر روي «توليد ها آرايشي بهداشتي» بقيه توليدها آرايشي بهداشتي را مشاهده نمايد. اين دستور به كاهش نرخ خروج از تارنما و ارتقا زمان ماندگاري يوزرها نيز امداد بسزايي مي‌نمايد.
به اين ترتيب به صورت خلاصه بردكرامب در مورد ها تحت براي وبسايت مؤثر ميباشد:

بهبود تجربه كاربري
ادراك بهتر از سلسله مراتب صفحه ها وب سايت
شعور وضعيت كنوني مخاطب در تارنما
كاهش نرخ خروج از تارنما
ارتقا بازه زماني ماندگاري مخاطب در وب سايت
تأثير بردكرامب در بهينه سازي وبسايت چه چيزي است؟
طبق الگوريتم‌هاي گوگل، ساختار و معماري وبسايت مي بايست از يك سلسله مراتب معين و منظم تبعيت نمايد. در بنا شده در نقشه وبسايت نبايد صفحاتي با عمق زياد داشته باشيم. پيروي نكردن از يك سلسله مراتب مشخص و معلوم و نداشتن معماري درست در وب سايت سبب ساخت و ساز صفحه هاي orphan يا اين كه صفحاتي ميگردد كه هيچ پيوند و پيوندي به كاغذ مهم و بقيه صفحه هاي وبسايت ندارند.
زماني در وب سايت از بردكرامب مصرف شود، گوگل بهتر به نقشه وب سايت و معماري آن پي خواهد موفقيت و اين مسلماً در بهينه سازي وبسايت موثر خواهد بود.
چه‌طور بردكرامب را به تارنما اضافه كنيم؟
در تارنما‌هاي وردپرسي افزودن بردكرامب به وب سايت فقط با نصب پلاگين و به آساني قابليت پذير ميباشد. مثلا پر اسم و رسم‌ترين پلاگين‌هايي كه درين خصوص وجود دارا هستند مي‌قدرت به پلاگين‌هاي Breadcrumb، Breadcrumb NavXT و WooCommerce Breadcrumbs اشاره نمود.
فارغ از پلاگين نيز مي توانيد با به كارگيري از كدهاي HTML براي وبسايت خويش Breadcrumb صحيح فرماييد.

برچسب: سئو سايت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۹:۵۸ توسط:مهمان نواز موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :